MUSIIKKIYHDISTYS CECILIA RY

Koululaisille soitinopetusta!

Onko toiveissa oppia soittamaan pianoa tai kitaraa? Esiintyä koulun orkesterissa kevätjuhlassa? Koulun oppilailla on mahdollista aloittaa musikkiharrastus vaivattomasti. Musiikkiyhdistys Cecilian järjestämä opetus tapahtuu pääosin Espoon Steinerkoulun tiloissa sen vapauduttua iltapäivisin ja iltaisin opetuskäytöstä. Näin soittotunnit ovat heti koulupäivin päätteeksi tutuissa tiloissa. Soitinopetukseen ovat tervetulleita myös perheenjäsenet ja ystävät!

Opetusta tarjoavat seuraavat opettajat:

klassinen kitara:

Camilo Pajuelo: camilopajuelo@hotmail.com, puh. 041 4867 197

sähkökitara:

Iivo Kaipainen: iivo.kaipainen@gmail.com, puh. 045 6034 640

piano:

Mariola Aniolek: mariola.aniolek@uniarts.fi, puh. 040 5013 602

Claudia Graupner: pianokoulu.claudiagraupner@gmail.com, puh. 040 7611 643

poikkihuilu:

Elias Trygg: tryggeli@gmail.com, puh. 045 6314 415

viulu:

Clara Petrozzi: clarapetrozzi@gmail.com, puh. 041 4818 175

sello:

Zaborszky-Teppo Anna: anzabors@gmail.com

klarinetti:

Jörg Fabian Schnabel: jorg.schnabel@dsh.fi, puh. 050 3019 891

trumpetti:

Antero Priha: antero.priha@gmail.com, puh. 040 560 0655

lasten ja nuorten kuorot:

Jori Männistö: jori.mannisto@suomi24.fi

Tunneista voi sopia suoraan soitinopettajien kanssa.
Soitinopetuksen lukukausimaksu 14 x 30min on 300 € (sis. 5€:n jäsenmaksun). Kuoromaksu on 40 € / lukukausi. Sisarusalennus on -30 € lukukausimaksusta.

Tiedustelut: musiikkiyhdistyscecilia@gmail.com tai Riikka Timonen puh. 040 746 1525

Olisitko kiinnostunut kehittämään Musiikkiyhdistys Cecilian toimintaa? Ceciliaa pyörittää joukko koulun oppilaiden vanhempia ja mielellämme ottaisimme mukaan lisää vanhempia. Aikaisempaa kokemusta ei tarvita, ainoastaan iloinen ja innostunut asenne. Jos tunnet paloa, laita viestiä musiikkiyhdistyscecilia@gmail.com