Koulu


Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@espoonsteiner.fi

Toimisto, koulusihteeri Tarja Waljakka, 040 842 1520
Rehtori Filip Häyrynen, 040 516 5198
Apulaisrehtori Maria Virkkilä 040 842 1401
Talouspäällikkö Marika Törnblom 045 7731 31 30
Opettajien huone 040 842 1525

Oppilas-ja opiskelijahuolto


Kati Leppänen, terveydenhoitaja, 046 877 2572, ma, ke, to
Anneli Soila, perusopetuksen erityisopetus
Camilla Nyberg, koulukuraattori, 040 842 1502
Anna-Maija Penninckx, yksilöllinen eurytmia
Minna Leppälä, koulupsykologi,  050 564 1857, minna.e.leppala@espoo.fi
Maria Virkkilä, apulaisrehtori, opinto-ohjaaja, 040 842 1401
Kati Karttunen, iltapäivätoiminta, toiminta-terapeutti
Irina Heikkkilä-Hänninen, perusopetuksen ja lukion erityisopetus, 040 842 2722

Iltapäivätoiminta


Riitta Kotilainen, vastuuohjaaja
Kati Karttunen
Susanna Kinnunen
Nicolas Forsman

Iltapäivätoiminta 040 842 1530 sähköposti: iltis@espoonsteiner.fi

Kiinteistö


Kouluisännät
Janne Haapa-aho  040 842 1523
Timo Viena 040 842 1566 (tilavaraukset)

Iltavahtimestari 040 842 1524
Tarja Niva

Kiinteistönhoitaja/Espoon kaupunki Henry Söderlund

Keittiö


Ravintolanhoitaja Timo Tossavainen,  040 628 1125
Ravintolatyöntekijä Krisse Kaczmarek
Fazer Food Services Oy

Opettajat ja ohjaajat lv 2019-2020


Aitolehti Anne, puhe- ja draamaopettaja
Albrecht Maiju, 2. luokan luokanopettaja
Englund Kirsi, 5. luokan luokanopettaja
Forsström Soile, eurytmia
Granroth Raija, 7. luokan luokanopettaja
Halonen Antti, saksa, uskonto, 10. luokan luokanohjaaja
Hautala Mia, 1. luokan luokanopettaja
Heikari Susanna, 4. luokan luokanopettaja
Helanne Henrietta, 3. luokan luokanopettaja
Heikkilä-Hänninen Irina, perusopetuksen ja lukion erityisopetus
Heltimoinen Anna, psykologia
Kaartinen Eveliina, käsityö
Kinnunen Susanna, koulunkäynnin ohjaaja
Koskimies Kai, fysiikka, kemia, 11. luokan luokanohjaaja
Kujansuu, Liisa-Lotta, koulunkäynnin ohjaaja
Kämäräinen Risto, filosofia, elämänkatsomustieto, 10. luokan luokanohjaaja
Lagerbohm Pia, englanti
Laurila Reija, englanti
Lehti Nina, biologia ja maantieto, 12. luokan luokanohjaaja
Lehto Isa, musiikki
Mattsson Nina, ruotsi, 9. luokan luokanohjaaja
Mikkilä-Huttunen Leena, ortodoksiuskonto
Männistö Jori, eurytmiasäestys
Parkkonen Sinikka, eurytmia
Penninckx Anna-Maija, yksilöllinen eurytmia
Rantakari Pekka, katolinen uskonto
Salonen Jukka, 8. luokan luokanopettaja
Soila Anneli, perusopetuksen erityisopetus
Stenlund Marjukka, kuvataide, tekninen työ, perusopetuksen opinto-ohjaus, 11. luokan luokanohjaaja
Uushaara Minna-Maarit, äidinkieli ja kirjallisuus, 12. luokan luokanohjaaja
Uusimäki Jukka, liikunta, terveystieto
Vihavainen Hanna, 6. luokan luokanopettaja
Virkkilä Maria, historia, yhteiskuntaoppi, lukion opinto-ohjaaja, apulaisrehtori
Ylinampa Tuukka, matematiikka, 9. luokan luokanohjaaja

Vapaalla  lukuvuonna 2019-2020 ovat seuraavat opettajat:

Keisteri Tuomas
Löfgren Mette

Kannatusyhdistyksen hallitus


Aija Bärlund, puheenjohtaja
Viivi Pentikäinen, varapuheenjohtaja

Susanna Akkila, jäsen
Janne Haapa-aho, jäsen
Johanna Häkkinen, jäsen
Eija Kiviranta, jäsen
Kai Koskimies, jäsen
Hanna Maylett, jäsen
Klara Poikolainen, jäsen
Mikko Vaahteranoksa, jäsen