Koulu


Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@espoonsteiner.fi

Toimisto, koulusihteeri Tarja Waljakka, ma, ti, to ja pe, 040 842 1520
Rehtori Filip Häyrynen 040 516 5198
Perusopetuksen apulaisrehtori Salla Kavén 040 842 1534
Lukion apulaisrehtori Maria Virkkilä 040 842 1401
Talouspäällikkö Liisa Kutinlahti 040 842 1522
Opettajien huone 040 842 1525

Oppilas-ja opiskelijahuoltoryhmä


Maija Ahonen, terveydenhoitaja, 046 877 3963
Satu Tapiala, luokanopettaja, erityisopetus luokat 5-9
Salla Kavén, perusopetuksen apulaisrehtori, 040 842 1534
Camilla Nyberg, koulukuraattori, 040 842 1502
Anna-Maija Penninckx, erityiseurytmia
Eliisa Niemi, koulupsykologi, 040 842 1529
Maria Virkkilä, lukion apulaisrehtori, opo, 040 842 1401

Iltapäivätoiminta


Riitta Kotilainen, vastuuohjaaja
Kati Karttunen
Susanna Kinnunen
Kaie Kuut

Iltapäivätoiminta 040 842 1530 sähköposti: iltis@espoonsteiner.fi

Kiinteistö


Kouluisännät
Janne Haapa-aho  040 842 1523
Timo Viena 040 842 1566 (tilavaraukset)

Iltavahtimestarit 040 842 1524
Janne Huhtamäki

Kiinteistönhoitaja/Espoon kaupunki Henry Söderlund

Keittiö


Ravintolapäällikkö Elina Lindholm, 040 842 1526
Fazer Food Services Oy

Opettajat lv 2017-2018


Aitolehti Anne, puhe- ja draamaopettaja
Almila Kaija, 5. luokan luokanopettaja
Forsström Soile, eurytmia
Granroth Raija, luokanopettaja
Graupner Claudia, eurytmiasäestys
Halonen Antti, saksa, uskonto, filosofia
Hartemo Jukka, 6. luokan luokanopettaja
Hautala Mia, 7. luokan luokanopettaja
Heikari Susanna, 2. luokan luokanopettaja
Kaartinen Eveliina, käsityö
Kavén Salla, resurssiopettaja, perusopetuksen apulaisrehtori
Keisteri Tuomas, 3. luokan luokanopettaja
Kinnunen Susanna, kouluavustaja 1. ja 2. lk
Koskimies Kai, fysiikka, kemia                                                                                                                                                                     Lagerbohm Pia, englanti
Laurila Reija, englanti, 12.luokan luokanohjaaja
Lehti Nina, biologia ja maantieto, 10. luokan luokanohjaaja
Lehto Isa, musiikki
Mattsson Nina, ruotsi
Männistö Jori, eurytmiasäestys
Parkkonen Sinikka, eurytmia, 11. luokan luokanohjaaja
Penninckx Anna-Maija, eurytmia
Soila Anneli, erityisopetus luokat 1-4
Stenlund Marjukka, kuvataide, tekninen työ, perusopetuksen opinto-ohjaus
Tapiala Satu, 8. luokan luokanopettaja, erityisopetus luokat 5-9
Uushaara Minna-Maarit, äidinkieli ja kirjallisuus, 10. luokan luokanohjaaja
Uusimäki Jukka, liikunta, terveystieto, 11. luokan luokanohjaaja
Vainio Jatta, 1. luokan luokanopettaja
Vihavainen Hanna, 4. luokan luokanopettaja
Virkkilä Maria, historia, yhteiskuntaoppi, 13. luokan luokanohjaaja, lukion opinto-ohjaaja, lukion apulaisrehtori

Vapaalla  lukuvuonna 2017-2018 ovat seuraavat opettajat:

Talvitie Lumi Maarit
Löfgren Mette

Kannatusyhdistyksen hallitus


Kimmo Sarekoski, puheenjohtaja
Viivi Pentikäinen, varapuheenjohtaja

Janne Haapa-aho, jäsen
Johanna Häkkinen, jäsen
Eija Kiviranta, jäsen
Hanna Maylett, jäsen
Sinikka Parkkonen, jäsen
Mikko Vaahteranoksa, jäsen
Hanna Vihavainen, jäsen